ZUŠka okénko – září

Prázdniny byly pro ZUŠ ve znamení změn. Rozšířili jsme výuku v hudebním oboru o nové obory saxofon, příčnou flétnu a kontrabas. Aby mohly děti nové obory navštěvovat, musela být většina výtvarky přesunuta do nových, ale dočasných prostor v budově bývalé staré školy na náměstí. Město Řevnice nám poskytlo zázemí ve dvou prostorných třídách v přízemí, za což jsme velice rádi. Připravit třídy tak, aby se v nich mohlo učit, dalo mnoho práce, se kterou jsme si poradili většinou vlastními silami (pomohli nám brigádníci, dobrovolníci a TS), i když to bylo náročné, výsledek stojí za to. Konečně povedeme výuku v optimálních prostorových podmínkách, kdy rozšíříme výtvarné techniky, které nebyly dosud možné vyučovat, kvůli nedostatku prostoru. Je to příležitost pozvat vás do znovuotevřených výtvarných přípravek na SŠ a VŠ a kurzů pro dospělé, kde zažijete opravdovou ateliérovou výuku – kresba u stojanů s dostatečným odstupem, figurální kresba, sochařské techniky, modelování hlavy, figury atd. Pro studenty ve výtvarných oborech je důležité vidět, a na to je prostor opravdu důležitý. Jak už jsme uvedli, hudební obor obohatí nové nástroje a rádi Vám představíme nové učitele, kteří nástroje budou vyučovat. Saxofon povede pan učitel R. Žitný, kontrabas L. Čížek a příčnou flétnu D. Navařík. Změnu pedagoga zaznamená výuka klavíru, zpěvu a výtvarného oboru na Mníšku. Hlavně z důvodu odchodu kolegyň na mateřskou dovolenou. Na klavír přivítáme M. Rajičovou, na zpěvu M. Bauerovou a výtvarku na Mníšku převezme K. Zagdoun. V příštím čísle vám nové kolegy v krátkosti představíme, stejně jako v minulém čísle paní uč. R. Rychlou, která bude vyučovat literárně dramatický obor. A co nás čeká v novém školním roce? Hned na jeho začátku se zapojíme do festivalu Hravě, zdravě, kdy budou mít návštěvníci možnost nahlédnout právě do našich nových prostor na náměstí DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a zhlédnout i malou výstavu studentů a pedagogů školy. Kdo si u nás bude chtít zakreslit, stojany, balicí papír, model a kreslící uhel bude pro zájemce připraven, odborně Vás povede Michaela Rizopulu a Ivana Junková. Filmová sekce se zapojila do organizace Dětské mezinárodní výtvarné výstavy Lidice, kdy letos nově se otevírá soutěžní filmový prostor, učitelka Kateřina Krutská spolu s paní ředitelkou pomohly vytvořit pravidla soutěže a budou zasedat v mezinárodní porotě. Opět budeme mít víc než dvě desítky absolventů, naši žáci se zapojí do celonárodní soutěže ZUŠ, ale i do řady dalších (mezinárodních) soutěží, budeme pořádat koncerty, vystoupení, výstavy, pojedeme za uměním, regionální výtvarnou soutěž a Mix festival. Máme i pár dalších zajímavých nápadů, které si ale prozatím necháme pro sebe. O všem vás budeme včas informovat nejen na stránkách Ruchu, ale i na našem webu a facebooku.