Cesta za umění

Jedeme na výstavu / Cesta za uměním / DRAK SE PROBOUZÍ

Drak je jedním z ústředních symbolů východoasijské kultury, je obdařen kladnou (jangovou) energií a tvořivou silou. Proto se stal i symbolem výstavy, která ve třech různých výstavních prostorách paláce Kinských představuje výběr z tvorby současných českých i východoasijských umělců žijících v České republice, inspirovaných ve své tvorbě starým východoasijským uměním i současnou japonskou popkulturou. Pozornost je věnována střední a mladší umělecké generaci a dílům, která vznikla po roce 2000.

KDY? 11. 11. 2014

Palác Kinských, Staroměstské náměstí, Praha 1

Komentovaná prohlídka. Součástí výstavy je i stálá expozice, kde je kromě Asie k vidění i Řecko a Egypt.

Pedagogický doprovod: Diana Winklerová, Michaela Rizopulu a Ivana Junková

Sraz je na nádraží v Řevnicích v 8 15h, odjezd v 8 34h., příjezd 12 53h. Děti si můžete vyzvednout na nádraží.

Kdo bude odcházet sám, musí mít potvrzení od rodičů, děti, které navštěvují ZŠ Řevnice, převedeme do školní jídelny, ostatní si můžete vyzvednout ve 13 h v ZUŠ Řevnice.

Žáci budou mít – 2x jízdenka / 23Kč, 20 Kč na vstup do galerie, svačinu a pití.

Účast potvrďte do 10. 11.  na email zus.rev@seznam.cz

Akce je určena pro žáky výtvarného oddělení od 2.r. (max. počet je 30 žáků).

Za ZUŠ Řevnice Ivana Junková