Výsledky okresních kol soutěží ZUŠ – postupy do krajských kol

Hned čtyři naše zpěvačky postoupily z okresní soutěže v ZUŠ Vrané do krajského kola – Anna Císařová a Adéla Krčmářová (p. uč. M. Mamula) a řevnického pak Markéta Jislová a Anna Pawlicová (paní uč. T. Bystřická).

Naše ZUŠka pak hostila okresního kolo soutěže ve hře na bicí nástroje, což je skoro nevídané, okresní kola ve hře na bicí nejsou úplně obvyklé. I tam máme postupujícího – Davida Kubáta.

Další okresní kolo, které pořádala naše škola 23. 2., se o postup do kraje, utkali dechové nástroje. Celá organizace byla velmi náročná. Klání se účastnilo 52 žáků z 8 škol. Začínali jsme v 7 hodin ráno a poslední soutěžící přišli na řadu 18 hodin. Naši muzikanti ale byli velmi úspěšní. Do „kraje“ postoupili Zara Zagdoun a Alice Gürtnerová (příčná flétna, p. uč. D. Navařík), Václav Routa, Matyáš Novák a Barbora Kopecká (klarinet, p. uč. L. Dvořák), Vít Němeček (saxofon, p. uč. V. Coganová), Vít Nekl (lesní roh, p. uř. A. Turek), Hynek-Krämer Josef (trubka, p. uč. A. Hejna).