Hudební

Kytara

 • František Běhounek – Konzervatoř v Teplicích. Vedoucí souboru Ludus Musicus. Na ZUŠ od roku 1983.
 • Jan Peš DiS. - Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obor klasická kytara. Působí jako pedagog na ZUŠ Klecany; obor klasická kytara. Je členem kapely Rockopera Praha. Spoluprácuje s předními českými umělci (Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Milan Steigerwald, Jaryn Janek) . Na ZUš od roku 2015.

Sólový zpěv

 • Mgr. Tereza Bystřická - Pedagogická fakulta UK v Praze, obor HV – sbormistrovství. Je sbormistryní Kuhnova dětského sboru.

Housle

 • Ivana Ferová (Bydžovská), DiS. - Konzervatoř v Plzni. Dále pokračovala v ve studiu na vysoké škole ve Vídni na Hochschule fÜr Musik und darstellende Kunst.Byla členkou prestižního komorního orchestru Wiener Kammer Orchester.

Housle

 • Lenka Kolářová – Konzervatoř v Plzni. Působila v plzeňském rozhlasovém orchestru, v orchestru Národního divadla v Praze, v komorním orchestru Virtuosi di Praga a v dalších významných komorních orchestech.Je členkou Giovanni kvarteta, učí v ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze 6, je zakladatelkou a vedoucí souboru Notičky /www.noticky.cz/. Na ZUŠ od roku 2009.

Viola

 • BcA. Kristýna Kolářová

Klavír a korepetice

 • Marija Rajičová, Dipl.um. - Pražská konzervatoř, obor klavír pod vedením Martina Kasíka a absolvovala u Veroniky Bohmové. Své vzdělání si rozšířila absolvováním prestižních mistrovských kurzů (I. Moravec, N. Heller, J.Bartoš, M.Ballý, Z.Fishbein, T.Vasáry). Pravidelně koncertuje v rámci České republiky i Evropy. Pedagogicky se věnuje dětem všech věkových kategorií.
 • Bc. Pavla Nováková – Konzervatoř EA v Kroměříži a Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, obor  – hra na klavír. Během studií na konzervatoři navštěvovala hodiny metodiky doc. Aleny Vlasákové a později se pravidelně účastnila jejich kurzů pořádaných Metodickým centrem HF JAMU Brno. Od roku 2008 působila na Gymnáziu s uměleckou profilací jako učitelka klavíru a korepetitorka.  Od roku 2015 vyučuje na ZUŠ v Řevnicích.
 • Marcela Škabroudová, DiS.

Kontrabas

 • Jan Smažík 

Zobcová flétna a hoboj

 • Kristina Němečková DiS. - Pražská konzervatoř - obor hra na hoboj. Po tříleté rodičovské dovolené od dubna 2010 opět vyučuje na naší ZUŠ.

Zobcová flétna, klarinet, saxofon

 • BcA. Radek Žitný – Pražská konzervatoř, hra na klarinet (ve třídě prof. P. Čápa), na HAMU v Praze (ve třídě prof. V. Mareše, prof. J.  Hlaváče, I. Venyše, J. Macha) a zároveň hru na saxofon na Pražské konzervatoři (ve třídě P. Škrny). Během studií premiéroval a nahrál několik skladeb soudobých českých i zahraničních autorů, které byly oceněny na mezinárodních soutěžích. Je vyhledávaným hráčem na basklarinet a basetový roh. V uplynulých koncertních sezónách působil v několika orchestrech – Talichova komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Plzeňská filharmonie, GOJA Music Hall, Stavovské divadlo, Virtuosi di Praga, Orchestr Berg, Ensemble Terrible, Originální pražský synkopický orchestr, Bohemia symphony orchestra, Ježkovy stopy. V roce 2011 získal čestné uznání na Mezinárodní klarinetové soutěži ve Wroclavi a roku 2015 se zúčastnil Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, v oboru klarinet se umístil jako 1. nejlepší český mužský kandidát. Dosud napsal šest knih s kulturně-historickou tematikou, v nichž mapuje osudy opomíjených uměleckých osobností. Spolupracuje již řadu let s Českým rozhlasem a Masarykovou univerzitou v Brně. Je zván i na historická sympozia s tematikou protektorátu a poválečné retribuce.

Příčná flétna

 • Dušan Goláň Navařík, DiS. – Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, začínal jako člen olomouckého flétnového seskupení Black Ladies. Při studiu působil v alternativní skupině Léčba neklidem, multižánrovém orchestru wrgha POWU orchestra, folk-punkové sestavě Cílená nejistota, spoluzaložil úspěšnou kinder-jazzovou kapelu Fanfán Tulipán (Cena Metropolitní Univerzity, první místo mezinárodní soutěže Jazz Prix). Je autorem a aranžérem hudby k divadelním inscenacím (MeetFactory: You Happy Me Happy, BodyVoiceBand: Letovisko, Café Bizzare, Vojna, Negativ). V současné době hraje v šansonové kapele Bizzare Band a keltském bigbítu Jull Dajen. Již jedenáct let učí na ZUŠ v Dobřichovicích, kde založil Dobřichovickou komorní filharmonii. Zároveň vyučuje na Gymnáziu Na Pražačce v Praze. Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci studuje obor Muzikologie.

Trubka, zobcová flétna

 • Adam Hejna, DiS.

Fagot

 • MgA. Václav Furbach

Bicí nástroje

 • Martin Linhart, DiS. -  bubeník, multiinstrumentalista, hudební pedagog a skladatel. Vystudoval  Konzervatoř Jaroslava Ježka a Pražskou konzervatoř – obor bicí nástroje a kontrabas. Během své hudební kariéry doprovázel nesčetné množství zpěváků a hudebníků, mezi nejznámější patří : Arturo Sandoval, Andrea Bocelli, Karel Gott, Hana Zagorová, Vojtěch Dyk, Michal David, Big Band Felixe Slováčka, Big Band Gustava Broma, Maranatha Gospel Choir, Gospel Limited a mnoho dalších. V současné době hraje s kapelou Fast Food Orchestra. Mimo hraní se věnuje dále skládání vlastních písní, nahrávání ve svém nahrávacím studiu, soukromé výuce hudby a pořádání hudebního tábor Ahraj!

MNÍŠEK POD BRDY

Zobcová flétna, klarinet

 • BcA. Radek Žitný  - viz. výše

Zobcová flétna, lesní roh

 • BcA. Adéla Turek Dipl.um.- Konzervatoř v Praze a Musikhochschule Freiburg im Breisgau. Obor-lesní roh,zobcová flétna. Pravidelne spolupracuje s komorními a symfonickými orchestry. Na ZUŠ od roku 2014.

Kytara

 • Jan Peš DiS. - Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obor klasická kytara. Působí jako pedagog na ZUŠ Klecany; obor klasická kytara. Je členem kapely Rockopera Praha. Spoluprácuje s předními českými umělci (Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Milan Steigerwald, Jaryn Janek) . Na ZUš od roku 2015.
 • Jan Brabec

Housle, hudební nauka

 • Ivana Ferová DiS. - viz. výše

Sólový zpěv, hlasová příprava a sbor

 • Martina Bauerová Mamula - Pražská konzervatoř. Debutovala ještě za studii v Liberecké opeře.Po ukončení konzervatoře získala angažmá v Národním divadle Praha,kde nastudovala řadu operních rolí (LiškaBystrouška, Zuzanka, Barče, Papagena,…)V součastné době působí jako stálý host  Národního divadla Praha, Státní opery Praha, Janáčkova ND Brno a J.K.Tyla v Plzni. Hostovala v Teatro Nacionál de S.Carlos v Lisabonu, v  londýnské Royal Opera House Covent Garden,  madridské  Teatro Real,  na Sicilii v catánském Teatro Massimo atd. V nahrála pro Deutsche grammophon operu L.Janáčka-Výlety pana Broučka s dirigentem J.Bělohlávkem a Symfonickým orchestrem BBC v Londýně. V posledních letech se  kromě divadelní a koncertní tvorby  věnuje pedagogické činnosti. Výukou operního zpěvu tak může předávat cenné zkušenosti mladší generaci pěvců .

Klavír

 • Marija Rajičová, Dipl.um.  - viz. výše
 • Bc. Pavla Nováková -viz.výše (na MD)
 • MgA. Zdeňka Hančová  - pochází z Jeseníků, vystudovala obor klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a je absolventkou Institutu pro umělecká studia na Ostravské univerzitě. Je držitelkou ceny Leoše Janáčka a dvojnásobnou laureátkou Schubertovy soutěže pro klavírní dua (postupně 3. a 1. cena). Během i po studiu koncertovala u nás i v zahraničí sólově a jako komorní hráčka. Pedagogické činnosti se věnuje již od svých studií, kdy byla učitelkou hudby na ZUŠ Jeseník. Později působila na hudebních školách v Brně a Praze, kde je od roku 2014 korepetitorkou na Státní taneční konzervatoři.

 

 • MgA. Rie Michimura Lacinová