Zazimování Boudy

V sobotu 29. 11. proběhla výstava presentace fotografií dokumentárního charakteru, kde jsme představili dva roky ve Skladu_Galerii_13, včetně vizí jak by Sklad mohl vypadat v budoucnu. Během kulturního odpoledne vystoupil pěvecký sbor Canto Carso, který nám je vždy oporou, tím jsme výstavu zahájili. Promítali jsme animované filmy z našeho ateliéru filmové tvorby. Vystoupila kapela LES a oddělení bicích nástrojů. Přes velkou zimu se naši fanoušci přišli podívat. Hořel oheň a Mlsný Budha alias Štefan Oršoš se o nás vzorně staral – palačinky, hambáče, pečené kaštany a čaj. Krásné odpoledne.

Pro připomenutí:

Sled kulturních událostí v dřevěném skladu na nádraží nebere konce.

Když jsme se v roce 2013 před koncem školního roku pustili do úklidu dřevěného skladu na nádraží, kdy nás přišli podpořit rodiče žáků naší školy, jsme ještě netušili (ale doufali), že bouda nalezne tak rychle své fanoušky. První akce, kterou jsme boudu představili, byla vernisáž výstavy absolventů ZUŠ.  Publikum bylo okouzleno. Další velká reklama a podpora pro boudu byl festival BIOBLUES, to se již mezi řevničáky rozkřiklo více. Pokračováním kulturního života ve skladu bylo otevření Dočasného muzea Veškerého sochařství.  To náš výstavní prostor doslova praskal ve švech, jak byl nabytý uměním, mezi jednotlivými exponáty se nedalo skoro projít. Expozice trvala ještě během prázdnin a za celou tuto dobu muzeum vidělo okolo třech stovek lidí. A další koncerty nás jen povzbudili  pokračování v naší činnosti.