Taneční

Taneční obor

  • Viktorija Vrublevska – Statní konzervatoř v Kyjevě, Ukrajina – obor klasický tanec. Od roku  1993 žije v  Praze. Působila v souboru Národního divadla v Kyjevě, v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka (sólistka, 1993-95),  v Laterně Magice (sólistka do roku 2015). V roce 2010 společně s manželem Jevgeniem, sólistou ND v Praze založili a organizují Mezinárodní Festival umění  AVE BOHEMIA v Praze. Od roku 2015 je i lektorkou letní školy tance AVE BOHEMIA Summer Dance Intensive. Účast na mezinárodních projetech: Carmina Burana, Open Air Opera, celosvětové turné, 1995-1999, Randez-vouz, premiéra v Le Boux-de-Provance (Francie), 2006, působí jako  ředitelka Mezinárodního festivalu umění AVE Bohemia
  • MgA. Lucie Gejdošová - Od dětství se věnuje tanci, 6 let Dance Perfect – taneční přípravka, maturita a absolutorium na Taneční konzervatoři Ivo Váni Psoty, obor moderní tanec. V roce 2011 ukončila magisterské studium na vysoké škole Akademie múzických umění, obor pedagogika tance.Kurzy: power jógy, moderních formací – jazz: pop balet, contemporary, moderní tanec a taneční přípravka Dance Perfect, letní taneční soustředění Dance Perfect, předškolní taneční výchova: pohybová výchova – aerobik Olgy Šípkové. Praxe: působila jako pedagog taneční gymnastiky na konzervatoři, lektorka práce s dětmi od 2 do 5 let v mateřských školách, lektorka metodické přípravy lektorů Sokola pro celou Prahu, vedla taneční kurz předškolních a školních dětí, v roce 2016 působila jako pedagog v ZUŠ Černošice, od roku 2016 jako pedagog v ZUŠ Řevnice, působila jako pedagog a zástupce ředitelky v IQ školce Slivenec, vede plavání dětí Otománek a cvičení rodičů s dětmi. Angažmá v divadle WOW, Chorea Bohemica. Jako dobrovolnice působila ve vzdělávacích programech pro děti žijící mimo vlastní rodinu.

MNÍŠEK POD BRDY

  • Jarmila Matoušková - Konzervatoř TCP. Bývalá sólistka Československého státního souboru písní a tanců, lektorka tance ve studiu DAG. Na ZUŠ od roku 2005.
  • Barbora Petrová  DiS. -  baletu se věnuje již od svých pěti let. V roce 2002 byla přijata na Taneční konzervatoř Ivo Váni Psoty, kterou v roce 2010 úspěšně absolvovala, obor klasický tanec. Ještě jako studentka taneční konzervatoře vystupovala jako sólistka v souboru Mladý balet Praha a spolupracovala tak s baletními umělci jako jsou Vlastimil Harapes, Barbora Kohoutková, Jitka Tázlarová, Anna Schekaleva nebo Elita Erkina. V roce 2014 absolvovala kurz Street jazzu pod vedením Leony Qaši Kvasnicové. Jako taneční pedagog působí přes 9 let. Od roku 2010 působila jako pedagog klasického tance pro Krasobruslení Litvínov, vyučovala minibalet v Tanečním studiu Katky Šístkové, nyní vyučuje v Baletní školičce Ivy Čeňkové. Dále se věnuje také výuce taneční gymnastiky, pohybové a taneční průpravě pro děti od 3 let v mateřských centrech a školkách. Od roku 2018 působí jako pedagog v ZUŠ Řevnice.